HAKKIMIZDA

ALTINBİLEK, Kadir BİLEK tarafından 1974 yılında Eskişehir Küçük Sanayi Bölgesi’nde 60m² küçük bir atölye olarak kurulmuştur. Zaman içerisinde büyüyerek, şu anda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 2018 yıl sonuna kadar 22.000 m² açık, 12.000 m² kapalı alanda faaliyetlerini sürdürür konuma gelmiştir. Bu rakamlar 2019 yılı itibari ile 100.000 m² açık ve 28.000 m² kapalı alan olarak güncellenmiştir. 2011 yılında BBCA Storex ve 2014 yılında BİLEKTECH iştiraklerimizin grubumuza dâhil olması üzerine tüm grubun toplam kapalı alanı 42.500 m² ye yükselmiştir.
Eskişehir merkez fabrikamız olan ALTINBİLEK Makina, yüksek kapasiteli zincirli konveyörler, bant konveyörler, vidalı konveyörler, kovalı elevatörler, tavlama paçal yuvarlak silolar, çeşitli çelik silo ekipmanları ve aksesuarlarının imalatında Dünya’nın önde gelen kuruluşlarındandır.
Ana firmamız Altınbilek Makine olmak üzere, İştiraklerimizi; BBCA Depolama Sistemleri, BİLEKTECH Makina, olarak sıralayabiliriz.

500x500

BBCA STOREX; BBCA Depolama sistemleri Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde bulunmakla birlikte Çelik Tahıl Depolama silolarının imalatı alanında faaliyet göstermektedir. Tahıl depolama siloları imalatı alanında Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde 15.000 m² kapalı alanda 83 personeli ile faaliyet göstermektedir. Komple otomasyonlu hatlardan oluşan Türkiye ve Avrupa’nın en modern tesisine sahip olan firmamız, Tekirdağ, Avrupa Serbest Bölgesi'nde bulunan stratejik konumu ile, Dünya’ya en hızlı ve en etkili teslimatı sağlamak için ideal karayolu ulaşımı ve liman olanaklarına erişim sağlamaktadır. BBCA Storex’in misyonu, üstün müşteri hizmeti, yenilikçilik, kalite ve bağlılık ile karlı bir büyüme sağlamaktır. Stratejimiz, üstün proje tasarım yeteneği üzerine odaklanmıştır; Tahıl ve diğer emtia kategorileri alanında, optimum çözümler sunarak müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmayı taahhüt ediyoruz.

BİLEKTECH MAKİNA; Bilektech, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile beraber; teknoloji, makine ve üretim hattı yönünden yenilenerek anahtar teslim yem fabrikaları üretimi başta olmak üzere, kedi köpek yemleri, balık yemleri, biomass, organik gübre, tarımsal atık peletleme, ağaç peletleme, kurutucular, flake üretim sistemleri, soya extruder sistemleri, rendering sistemleri gibi müşterilerin ihtiyacı olan özel makine ve sistem çözümleri de sunmaktadır.
Firmamız, bir sistem içerisinde kullanıcıların ihtiyacı olan tüm makine ve ekipmanları, tek elden, titiz çalışmalar sonucu en doğru ve kaliteli şekilde kendi bünyesinde üreten dünyanın nadir firmaları arasındadır.

ALTINBİLEK LİDAŞ; Eskişehir Çifteler ilçesi ve Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere iki lokasyonda toplam 100 bin ton kapasiteli tahıl depolama ve hububat, mısır kurutma tesisi olarak 2019 Haziran ayı hasat döneminde faaliyete geçmiştir. Lisanslı depoculuk sistemi, çiftçinin finansal sisteme erişimini kolaylaştırmakta, ticari işlemlerinin resmiyet kazanmasına yardım etmekte, ticari faaliyetlerini geliştirmeleri için bir veri tabanı sağlamaktadır. Çünkü sistem, tarım sektörünün kredi kullanmasını teşvik etmekte, tarım ürünlerine dayalı ticarete sermaye sağlanmasına yardım etmekte ve kırsal alanlarda hizmet sağlayıcılar açısından rekabetçi bir ağın gelişmesini kolaylaştırmaktadır.
Bu firmamızda temel amacımız, kullanıcı olarak müşterilerle empati kurmak, onların sorunlarını yakından incelemek, yeni çözüm önerileri bulmak ve ARGE faaliyetlerimizi mevcut tesisimiz üzerinden geliştirmek suretiyle kalitemizi daha da arttırmaktır.